אלבום למטבעות.
    אלבום לשטרות.
    אלבום בולי ישראל.
    אלבום למעטפות.
    פסל ברונזה - 15% הנחה.

 מטבעות - שוויים  וקצת היסטוריה.

-נושא המעניין רבים, בעיקר את אלה שאוצר שכזה נופל לידיהם: מהו ערכו של מטבע הזהב?
ערכו של מטבע בכלל, וכמובן גם של הסוברין, נקבע  ע"י משקל המתכת שבו או לחילופין כמה יהיה קונה מרצון מוכן לשלם עבורו. כמובן שמדובר בסוברינים מקוריים שכן במהלך השנים יצקו בתי מלאכה לצורפות ותכשיטנות  מאות אלפי יחידות ויותר ברחבי העולם יציקות של מטבעות אלו נראים בדיוק אותו הדבר לעין הבלתי מקצועית אך בבדיקה יסודית שעורך בעל מקצוע ניתן לזהותם מאחר והקראט שלהם נמוך יותר מהמקור (בין 14 קרט ל18 קרט ), משקלם שונה במעט, וישנם עוד סימנים שניתן לזהות לפי ניסיון וותק במקצוע, מטבעות אלו הם חיקויים ומחירם שונה ממחירו של המטבע המקורי, הם חסרי כל ערך אספני כמובן, לזהב שממנו הוא עשוי יש פחת מוגבר בזמן ההמסה, כמו כן קיימים סוברינים מזוייפים שאינם עשויים מזהב או כסף כלל והם יציקות פשוטות שאין להן כל ערך וניתן לזהותם בנקל.
 

אם ברצונכם למכור מטבעות זהב, מדליות זהב, תכשיטים, מטילים, שעונים מאוסף, ירושה או עיזבון ולקבל תמורתו כסף מזומן נא צרו קשר טלפוני לתיאום בחנות:

054-6673044

 

Sell Your Gold 

 
  
- הדעה הרווחת היא שכדאי למכור בחנות אצל אדם אמין העוסק גם במכירת תכשיטים ומטבעות על בסיס יומי "ולישון בשקט" מאשר אצל אדם ללא כתובת ועם חשש - חומר למחשבה.
 
-חשוב מאוד -  לא רצוי לבצע עיסקה כזו בבית הלקוח אלה בבית העסק - אין לדעת מי הברנש שמגיע אליכם הביתה וכוונותיו...
 
-לידיעתכם מחירי הזהב והמטבעות בארץ ובעולם משתנים מדי כמה דקות כיאה לעידן האינטרנט.  
-ההשקעה של בעל העסק עצומה והמיומנות לאבחן את המטבע כמקורי היא לא מובנת מאליו, רצוי למכור את המטבעות אצל בעל עסק הקונה את כל הכמות ובמזומן, במרוכז ובמקום אחד ויקטין את הצורך של בעל המטבעות להסתובב עם אוצר יקר זה במקומות לא מוכרים שונים ומשונים.
 

ג'ורג' V, מטבע סוברין קשוט, 1911

סוברין אנגלי

טיפ לאספן המתחיל:
רצוי מאוד לשמור את אוסף המטבעות כך שלא יגעו האחד בשני דבר
שגורם לשריטות במטבע, שחיקה והורדת ערכה הכספי והאספני,
מומלץ מאוד לשמר אותם בתוך אלבום עם דפי פוליפרופילן שקופים 
ותאים בצורה זו המטבע נשמרת לאורך זמן וכן עוזר במיונם לפי
קטגוריות כגון: סוג מטבע, ארץ ההטבעה, סוג המתכת, תקופת
מלוכה וכדומה.
 
 
לנוחותכם קישורים לאלבומי אחסון:
3) אלבום בולים - אלבום בולי ישראל                                            
 

 

אספנים, בעלי ירושות ועזבונות בעלי מטבעות זהב - שמימדיו מזכירים את מטבע 10 השקלים הנפוץ - אשר דמות בפרופיל ואביר על סוס בצידי המטבע: מהו מטבע מוזר זה, מה תכליתו והדמויות מיהם בעצם? ואיךבכלל הנ"ל מקושר לארצנו הקטנטונת?

ג'ורג' נלחם בדרקון
לחץ להגדלה
 
 

 

 

   הסוברין האנגלי ראשיתו של סיפור הסוברין בשנת 1489, תחת שלטונו של המלך הנרי השביעי. אז הוחלט לקבע את ערכו של המטבע הבריטי הבסיסי  הפאונד, או כפי שהוא מוכר לנו יותר, הלירה שטרלינג (ליש"ט) – במטבע זהב 23 קאראט (טוהר של 0.9583) במשקל חצי אונקיה (15.55 גרם). למטבע החדש, שעל פניו הופיע המלך, שהוא כידוע הריבון בכל רחבי הממלכה, ניתן לכן השם סוברין (Sovereign שמשמעותו ריבון, שליט). בחלקו האחורי של הסוברין מופיע סמל הממלכה המפורסם, המגן ועליו סמלי הארצות (Royal Arms) השייכות לממלכה המאוחדת באותה תקופה. על גבי המגן ניתן למצוא ארבעה חלקים: שלושה אריות מסמלים את אנגליה, אריה בודד את סקוטלנד והנבל את אירלנד. את המגן הזה ניתן למצוא גם על גבי חלק מהסוברינים המודרניים (מ-1825 עד 1874) ועל גבי מטבעות אנגליים מאוחרים בהרבה, למשל על חלק גדול ממטבעות השילינג ומעלה (עד 5 שילינג – Crown) בתקופה שלפני הרפורמה העשרונית בשנת 1971. סמל נוסף של גאווה אנגלית צרופה באותה תקופה הוא המצע עליו מונח המגן – ורד טיודור שהיה סמלו של בית המלוכה של שושלת טיודור ששלטה בממלכה בין השנים 1485 ו-1603.

 הסוברין המקורי, בשינויים קלים כאלו או אחרים, שרד 6 מלכים (הנרי השביעי, הנרי השמיני הזכור לטוב, אדוארד השישי, המלכה מארי, אליזבט הראשונה וג'יימס הראשון) במשך 115 שנה. בשנת 1604 פינה הסוברין את מקומו לשווה-ערך-פאונד אחר, קל יותר, היונייט (Unite, "האיחוד", לציון איחודן של אנגליה וסקוטלנד לממלכה אחת), ואז חיכה בשקט יותר ממאתיים שנה עד שצץ מחדש בשנת 1817.

 

 

 

בשנת 1816, בהשפעת המהפכה התעשייתית, הועברה המיטבעה של לונדון למקומה החדש,
שם גם נעשה לראשונה שימוש במכבש טביעה מונע קיטור. המלך ג'ורג' השלישי חשב שזו הזדמנות טובה לחדש כקדם את ימיו של מטבע הזהב הפופולרי, הסוברין, וגם לחדש את מראהו. כשבאו יועציו להחליט איזו דמות תפאר את צידו האחורי של המטבע המחודש, נזכרו האנגלים באגדות העם שרווחו ברחבי הממלכה במשך מאות שנים בדבר נפלאותיו של ג'ורג' הקדוש (שום קשר משפחתי למלך...) וניצחונותיו מלאי העזוז והגבורה על דרקוני הרשע. משימת העיצוב הוטלה על המעצב יליד איטליה הנודע באותה תקופה, בנדטו פיסטרוצ'י (Benedetto Pistrucci), שאם נעיין היטב במטבעות נוכל למצוא, בדרך כלל מתחת ומימין לבסיס עליו שוכב הדרקון, את ראשי התיבות של שמו – BP. וכך נולד הסמל המפורסם המעטר את מטבעות הסוברין ואחרים מאותה שנה ועד היום. אגב, האגדה מספרת כי הרומח של ג'ורג' הקדוש זכה לשם אסקלון (Ascalon), על שמה של העיר אשקלון באותה תקופה, והרי לנו קשר שני לארץ הקודש.

אם תפשפשו באוסף הפרטי שלכם, או בקופסה המסתורית שהשאיר הסבא בבוידם, ייתכן שתגלו מטבעות סוברינים אשר  סימן ההיכר המפורסם שלהם – ג'ורג' הקדוש, רכוב על סוסו האציל וחרבו בידו, הורג את הדרקון (Saint-George slaying the dragon) – יבלוט מייד לעיניכם.

הסוברין המודרני, עם דמות המלך או המלכה באותה שנה בצד הקדמי ורובם בעיצובו של פיסטרוצ'י בצד האחורי, הוטבע משנת 1817, עם מספר הפסקות, עד היום. מאחר וערך הזהב שבו עולה בהרבה על פאונד אחד, מוטבעים סוברינים כיום רק כמטבעות קשוטים, כפריטים לאספנים. לאורך כל השנים הללו הוטבעו בלונדון 16 עיצובים שונים.

בימיה הגדולים של האימפריה הבריטית הונפקו מטבעות סוברין גם בארצות נוספות.
 6 מיטבעות הנפיקו סוברינים מקומיים, בד"כ בעיצוב דומה או זהה למטבעות האנגליים (שאין עליהם סימן מיטבעה), אך לעיתים גם בעיצוב שונה:
באוסטרליה פעלו שלוש מיטבעות: מ-1855 עד 1870 בסידני בלבד, ללא סימן מיטבעה. לאחר מכן פעלו מיטבעות במלבורן (סימן מיטבעה M), בסידני (S) ובפרת' (P, רק מ-1899) והטביעו את חותמן על עולם הסוברין עד שנת 1931. בשנים 1871 עד 1887 הוטבעו גם דגמי דרקון וגם דגמי מגן. בדגמי הדרקון מופיעים סימני המיטבעה M או S בקידמת המטבע, מתחת לראשה של ויקטוריה הצעירה.
הודו (I) הטביעה בבומביי סוברין אחד בלבד, בשנת 1918.
קנדה (C) הטביעה סוברינים במיטבעת אוטווה בין השנים 1908-1919 (לא בכולן).
בדרום אפריקה (SA) הוטבעו סוברינים בפרטוריה, בין השנים 1923-1932.
זיהוי המיטבעות השונות נעשה ע"פ סימן המיטבעה, הנמצא בד"כ על הבסיס שעליו עומד הסוס (בדגם ג'ורג' והדרקון) או מתחת למגן (בדגמי המגן).
קיימות ארצות נוספות שהנפיקו סוברינים, אך אלה בשנים מאוחרות יחסית: אנדורה, גיברלטר והאי מן.
 

אנו קונים בחנות ובאוירה נעימה: מטבעות כסף וזהב מהארץ ומהעולם גם מטבעות ומדליות החברה הממשלתית וכן תכשיטים ישנים, שעוני זהב ישנים, זהב דנטלי, מטילים, זהב ישן או שבור וגם עתיקים אפשרות לטרייד אין,  אופן התשלום: אנו משלמים במזומן בחנות באוירה נעימה ובתיאום מראש, ליצירת קשר054-6673044 

                                                                                                                   גלישה נעימה
עדכונים
אנו קונים מטבעות ומדליות כסף וזהב מתוצרת הארץ והעולם
בתשלום מיידי.

אנו קונים במזומן תכשיטים וכלי כסף גם ישנים או שבורים.

אנו מבצעים הערכות לביטוח ע"י שמאי ומעריך מוסמך.

אפשרות לטרייד אין בתכשיטי זהב ומטבעות.

אנו קונים זהב ישן, משומש, שבור, בלוי, במזומן בחנות ובאוירה נעימה.
 
 


מידע ידידותי למשתמש
מחירי זהב און-ליין -מקודד

מה השעה כעת בעולם

תכשיטים היסטוריה

מטבעות שווי והסטוריה

חדשות ועוד...

 

טל"ח
 
כל הזכויות שמורות ©